Özgür Moda

İadeler ile İlgili Sorular

Lütfen iade süreciyle ilgili aşağıdaki uyarılara dikkat ediniz:
- Ürün, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajı hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte tarafımıza geri gönderilmelidir.
Cayma hakkı bu hallerde kullanılamaz:
a) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmamış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibari ile geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
c) Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartı ile ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
d) Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
e) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

İade ürün bedelleriniz, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 10 iş günü içerisinde iade edilir. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, iade sürecini izleyen 10 iş günü içinde yapılmaktadır.
 
ÖzgürModa.com’a nasıl üye olabilirim ?

ÖzgürModa.com’a ’’ÜYE OL’’ bölümünden hemen üye olabilirsiniz. %90 varan üyelerin sorumluluğu ÖzgürModa.com günün kampanyaları bölümüne üye olmak için ise bilgilerinizi bırakarak bekleme listemize kayıt yaptırabilirsiniz. Bekleme listesine girmeden üye olabilmek için sayfaya üye olan bir arkadaşınız sizi davet edebilir.

İade Bildirimi

İade adımları.

1- İade etmek istediğiniz ürün ya da ürünleri "HESABIM" menüsü altında "SİPARİŞLERİNİZ" kısmının yan tarafında bulunan "İADE ET" butonunu seçerek iade sürecinizi başlatabilirsiniz.
(Ürün size teslim edildikten sonraki 7gün içinde "İADE ET" butonu aktif olacaktır. )
 
İade ürün bedelinin geri ödenmesi
 
Tüm iadeler, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, süreçler tamamlandıktan sonraki 10 iş günü içerisinde alışveriş yaptığınız kredi kartınıza yapılır. Bankanıza ve kullandığınız kredi kartına bağlı olarak, iadenizi kredi kartı ekstrenizde görmeniz 10 iş gününü bulabilmektedir.
 
Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?
 
ÖzgürModa.com ’dan satın alacağınız herhangi bir ürünü, 7 iş günü içerisinde iade etmeniz mümkündür. İadeniz alışverişinizi yaptığınız kredi kartına 10 iş günü içinde yapılacaktır. İadelerinizin gönderim masrafının ÖzgürModa.com tarafından karşılanabilmesi için "Yardım" menüsü altındaki "İade Bildirimi" işlemlerini gerçekleştirmeniz gereklidir.
İade etmek istediğiniz ürünleri, faturanızın üzerindeki iade bölümünü doldurarak, faturanızın bir nüshası ile birlikte  ’’1024149879 nolu Referans Numarası ile gönderiniz.

Ürün, varsa hediyesi, tüm standart aksesuarları, ambalajı içinde olacak şekilde, hasarsız ve tam olarak orijinal paketi ile birlikte gönderilmelidir.
 
Satın aldığım ürünü teslim aldım ama beğenmedim/ üzerime olmadı. Değiştirebilir miyim?
 
Ürünler stoklarla sınırlı olduğu için değişim yapılmamaktadır.
Ürünün siz değerli üyelerimiz tarafından teslim alınmasını takip eden 7 gün içerisinde, ÖzgürModa.com’ya ürünü nedenini bildirerek iade edebilirsiniz. Ürününüzü aşağıda belirtilen adrese iade işlemlerini izleyerek gönderebilirsiniz.

İadelerinizin gönderim masrafının ÖzgürModa.com tarafından karşılanabilmesi için "Yardım" menüsü altındaki "İade Bildirimi" işlemlerini gerçekleştirmeniz gereklidir.

İade adresimiz:
….
…..
 
Neden sadece ilk 7 gün içinde iade kabul ediliyor?

Tüketici Koruma Kanunu’a dayanarak internet satışlarını düzenleyen Mesafeli Sözleşmelere dair yönetmelikte yer alan ‘Sebep Göstermeden Cayma Hakkı’ sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk yedi günü içeriyor.
Ürünü iade edeceğinizi ve iade nedeninizi bize e-posta yoluyla bildirdiğiniz takdirde şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip ürünün iade alınıp alınamayacağının belirleneceği süreç başlatılıyor. Eğer üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa, ürün hatasından kaynaklanan bir durum varsa ya da ürün beğenilmemişse, satış tutarını ve iade için harcadığınız kargo bedeli tarafınıza alışveriş yaptığınız kredi kartına geri ödüyoruz. Siparişleriniz birden fazla ürün içeriyorsa, iade edilmek istenen ürün siparişiniz içerisindeki ürünlerden biri ise iade işlemi kusurlu ürün bedeli kadar yapılmaktadır.
 

Kampanyalar kaç gün sürüyor?

ÖzgürModa.com Günün Kampanyaları 4 gün sürmektedir. ÖzgürModa.com sezon Fırsatlarında verilen tekliflerin sürelerini ise ilgili fırsat içeriğinden takip edebilirsiniz.

Arkadaşlarıma nasıl davet gönderebilirim?

"Hesabım" sayfası altında bulunan "Davetlerim" bölümünden arkadaşlarınızı ÖzgürModa.com’a davet edebilirsiniz.

Davet ettiğim arkadaşlarım üye olduğunda ben ne kazanacağım?

ÖzgürModa.com’a davet ettiğiniz arkadaşınızın ilk siparişini verdiğinde 10 tl hediye ceki kazanirsiniz. Hediye cekiniz 50 TL ve üzeri alışverişinizde gecerlidir

Siparişler

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizi  İletişim  bölümünden sipariş numaranızı bize mesaj göndererek iptal edebilirsiniz.

Sepetime eklediğim ürünü ne kadar sürede satın almalıyım ?

ÖzgürModa.com  üyelerinin fırsatlardan eşit olarak yararlanabilmesi adına ; sipariş sepetlerinde ürünü bekletme süreleri ÖzgürModa.com  Sezon Fırsatları için 30 dakika, ÖzgürModa.com Günün Kampanyaları için ise 15 dakikadır.

Sipariş adresimi değiştirmek istiyorum ne yapabilirim?

Siparişinizin gönderileceği adresi değiştirmek için anasayfamızda bulunan "İletişim" bölümünden bizimle irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Siparişlerimi havale yolu ile ödeyebiliyor muyum?

ÖzgürModa.com  üzerinden alışverişlerinizi Visa, Mastercard veya American Express kredi kartları ile ayrıca kapınızdan kargo şirketine elden ödeme  yapabilirsiniz. Havale ile ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Siparişlerimde kredi kartı güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. ÖzgürModa.com ’da kullanılan hiçbir bilgi diğer kurum veya kuruluşlar ile paylaşılmaz. Kredi kartı bilgileriniz ÖzgürModa.com  tarafından saklanmaz. Bazı durumlarda bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız sizi kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz.
 
Teslimat

Siparişlerim hangi kargo şirketi ile gönderilecek?

ÖzgürModa.com, kargo gönderimlerinde … Kargo ile çalışmaktadır. Siparişilerinize ait kargolar …. Kargo aracılığı ile belirttiğiniz adrese teslim edilir.

Kargo ücreti ne kadar ödeyeceğim?
Kargo tablosunda yazmaktadır.

Sipariş adresimde bana ulaşılamazsa başkasına teslimat yapılabilir mi?

Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahısa teslim edilir. Kargo şubesinden mal/ürün teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda bir yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.

Bulunduğumuz yerde kargo şirketi yok siparişimi nasıl teslim alacağım?

Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölgelerden belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır.
 
Yurtdışına teslimat yapıyor musunuz?

Sadece Türkiye sınırları içinde belirtilen adreslere teslimat yapılmaktadır.

Siparişim kaç gün içinde adresime ulaşacak?

Siparişinizin size teslim edileceği tarihi sipariş sayfasından takip edebilirsiniz. Siparişiniz söz verdiğimiz süreden geç gelirse, kargo ücreti ödemezsiniz. Kargo ücreti bedeli hediye çeki olarak iade edilir

Siparişimi başka bir adrese göndermek istediğimde ne yapacağım?

Sipariş sırasında gönderim yapılmasını istediğiniz adresi belirtebilirsiniz.

Kredi kartımdaki puanları kullanabilir miyim?
 
Taksitli ödeme yapabiliyor muyum?

Bankalarla yapılan anlaşmalar doğrultusunda taksitli ödeme yapılmaktadır.