Özgür Moda

YARDIM
 

www.Özgürmoda.com ’ a Nasıl Sipariş verebilirim?

www.Özgürmoda.com ‘dan alışveriş yapabilmek için geçerli bir e-posta hesabınızla sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemi sırasında kullanılacak olan E-posta adresiniz daha sonraki süreçlerde kullanacağınız temel iletişim adresi olmalıdır. Daha sonra sitemizden dilediğiniz ürünü SatınAl denilerek ekleyip, satış sürecini başlatabilirsiniz. .

Siparişimin Durumunu izleme

Hesabım bölümünden, siparişinizin anlık durumunu izleyebilirsiniz. Hesabım bölümüne şifre ile giriş yapabilirsiniz. .

Sipariş Teslim süresi

Sipariş edilen ürünlerin temin süreci, ödeme tarihinizi izleyen ilk işgününde başlamaktadır. Ödemenizi banka havalesi ya da EFT işlemiyle yaptı iseniz, bu süre paranın hesaba geçtiği ilk işgününde başlamaktadır.
Bazı ürünlerin hazır olmaması temin süresini uzatabilir. Bu durumda sizleri haberdar edeceğiz. Ancak, her ürünün teslim süresi sipariş aşamasında belirtilmektedir.

Siparişime yeni ürün eklemek istiyorum

Siparişiniz kargoya verilmeden bu işlemi yapmak mümkün. Fakat, siparişiniz kargoya verildi ise, yeni sipariş olarak giriş yapmalısınız..

Kargo ücretleri Ne kadar?

Kargo ücretini yazılım tarafından otomatik hesaplıyor.

 Bir adet ürün alana, normal kargo fiyatı yansıtılıyor. Diyelim ortalama 10TL kargo ücreti olsun. Örneğin:

  • 1 adet ürün fiyatı 15 TL ise Kargo ücreti +10 TL =Toplam 25 TL
  • 2 adet ürün fiyatı 15 TL+15 TL ise kargo + 5 TL=Toplam 35 TL
  • 3 adet ürün fiyatı 15 TL+15 TL+15 TL ise kargo + 0TL=toplam 45TL.
  • Fiyatlar örnek olması için verişmiştir, kargo maliyeti kargo tablosunda duyurulmaktadır.

Ürün bedellerini nasıl ödeyeceğim?

Siparişinizin ödemesini kredi kartı ile peşin ya da anlaşmalı banka kredi kartlarına taksitli olarak ve Banka Havalesi ya da EFT olarak yapabilirsiniz.
 

Banka ve Havale Bilgileri
Banka iban bilgileri, sayfanın altında Yapı Kredi  linkinde bulunmaktadır.


SSL nedir? (Meraklısı için)
SSL, Secure Sockets Layer’in baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Kullandığınız browser ile bağlı olduğunuz sitenin web sunucusu arasında güvenlikli bilgi alışverişini sağlayan bir yöntemdir. Bir web sitesinde dolaştığınız ve bilgi girişi yaptığınız zaman, yaptığınız işlemlerin üçüncü şahıslar tarafından izlenebilme olasılığı vardır. Giriş yaptığınız kişisel bilgilerinize, kredi kartı numaranıza, sizin için önemli ve gizli kalması gereken diğer bilgilere, teknolojik açıdan son derece gelişkin olanaklara sahip diğer kullanıcılar tarafından ulaşılması ve bunların isteğiniz dışında kullanılması olanaksız değildir. SSL güvenlik sistemi, bu tür istenmeyen durumları önlemek için geliştirilmiş bir şifreleme yöntemidir.
SSL güvenlik alanında gönderdiğiniz bilgiler, çok sıradan görünen, fakat çözülmesi gerçekte imkansız olan bir kodlama sistemiyle şifrelenir. Girdiğiniz bilgiler şifrelenmiş ve diğer kişiler tarafından okunması imkansız bir bilgiye dönüştürülür. Bu bilgi ancak diğer uçtaki web sunucusu tarafından çözülüp anlamlı bir bilgi haline getirilebilir.
Bu yetki uluslararası güvence altındadır. SSL özel ve kamusal kullanım için anahtarlar içeren patentli bir algoritma kullanır. Sunucu browser’a onun mesajları şifrelemesini sağlayan kendi kamusal anahtarını gönderir. Burada en ilginç nokta ise, bu kamusal anahtarın şifrelemekte kullanılmasına rağmen, bu şifreleri çözememesidir. Sadece sunucudaki özel anahtar şifre çözme işlemini gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Bu arada, browser da bu bilgiler için farklı doğrultulara giden kendi özel/kamusal anahtarını yaratır. SSL güvenlik alanının bu özellikleri sayesinde, herhangi bir kimse kamusal anahtara ulaşsa ya da bir şekilde işleme "sızma" şansını yakalamış olsa bile, asla şifreyi çözerek doğru bilgilere ulaşamayacaktır.
SSL güvenlik alanı sayesinde, girmiş olduğunuz sitenin "gerçekten girmek istediğiniz site" olduğundan da emin olabilirsiniz. Bir üçüncü kişi, girmek istediğiniz sitenin özel anahtarına bir şekilde ulaşmış ve yanlış bir kamusal anahtar üzerinden siteye erişim çabalarını yönlendirmiş olabilir. SSL, web sörfçülerinin ve sitelerinin kimliklerini tescil etmek gibi bir işleve de sahiptir.
Sonuç olarak SSL kullanan bir sitede verilerin güvenli bir şekilde aktarıldığından tamamıyla emin olabilirsiniz.